Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

22.11.2018 r. wolontariusze uczestniczyli w zabawie andrzejkowej w Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie. Poprowadzili wróżby, gry, konkurs tańca i inne zabawy, które pozwoliły wszystkim uczestnikom jeszcze lepiej się poznać. Wśród wesołej zabawy nie zabrakło skocznych tańców, ustawiania bucików, zagadek przygotowywanych przez wróżki. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na pyszny bigos oraz słodki poczęstunek.

       Wolontariusze mieli szansę przekonać się po raz kolejny, że pomoc innym może dać wiele radości.

Zdjęcia>>

Opiekun szkolnego wolontariatu:

A.Ambrożkiewicz

W bieżącym roku szkolnym wolontariuszki z kl. VII a postanowiły prowadzić cykliczne zajęcia w Samorządowym Przedszkolu im.J.Korczaka w Bełżycach.

Pierwsze zajęcia odbyły się 2.10 2018 r. w grupie dzieci trzyletnich, podczas których czytały bajki oraz prowadziły zajęcia ruchowe.

13.11.2018 r. odbyły się kolejne zajęcia, podczas których wolontariuszki pomagały dzieciom wykonać prace plastyczne z biedronką w roli głównej.

Zdjęcia>>

 

Kto to jest misjonarz?

W jakim języku mówi?

Kto go posyła?

Dlaczego zna dużo ludzi?

Jak wygląda codzienność misjonarza?

Czy dużo się modli?

   Na te pytania szukali odpowiedzi wolontariusze z naszej szkoły będąc   w Domu Misyjnym Ojców Białych Misjonarzy Afryki w Lublinie.

   Pobyt w tym miejscu, nacechowanym miłością do Afryki, wniósł w serce każdego uczestnika, bogaty plecak indywidualnych wrażeń. Był bardzo potrzebny, aby dostrzec, że istnieją ludzie, którzy potrzebują pomocy nie tylko materialnej, ale również duchowej.

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

Celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Postania Warszawskiego poprzez wysłanie im specjalnie na tę okoliczność przygotowanych kartek.

Wolontariusze z nasze szkoły czytając informacje na stronie internetowej www.bohateron.pl wybrali panią ALINĘ MAZURKIEWICZ – uczestniczkę Powstania Warszawskiego i do niej wysłali z głębi serca płynące życzenia.

A.Ambrożkiewicz

Alina Mazurkiewicz ur. 1925 r

pseudonim „Dorota”, „Myszka”, kompania łączności „K-1” przy Komendzie Okręgu Warszawskiego AK. Służyła w Śródmieściu. Łączniczka kanałowa.

Wspomina:

,,Chodziłam tylko w kanałach średnich i dużych. Dawali nam nosidła, które nosiłyśmy na piersiach i na plecach, przenosiłyśmy tam broń, środki opatrunkowe i to, co było dla nas najbardziej uciążliwe – butelki ze spirytusem denaturowanym. Te butelki były w specjalnych przegródkach, żeby się nie przewracały. W mniejszych kanałach to było trudne do przeniesienia, bo garb człowiek miał i z przodu, i z tyłu, a przecież w tym kanale trzeba się było czasami jakoś obracać. Dopiero w dużym by luźno.”        

42885001 2178608869066888 5300718512099033088 n                                  

6 czerwca 2018 r. na terenie Ośrodka Wsparcia w Matczynie odbył się piknik integracyjny z udziałem wolontariuszy z naszej szkoły. Spotkanie dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dla podopiecznych ośrodka to radość bycia z innymi, a dla wolontariuszy spojrzenie na świat z innej perspektywy i ciągła nauka bycia otwartym na drugiego człowieka.

Zdjęcia>>

A.Ambrożkiewicz

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo