Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

25 kwietnia kilku uczniów z kl. 3AG reprezentowało naszą szkołę podczas VI Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego z języka angielskiego. Uczestnicy mieli za zadanie przetłumaczyć dwa teksty – wiersz z polskiego na język obcy i fragment prozy z języka angielskiego na polski.

Laureatem został Michał Sierpiński, zaś wyróżnienie otrzymał Paweł Misztal.

Brawo Chłopcy! Cieszymy się bardzo z Waszego sukcesu!

Zdjęcia>>

Dużym sukcesem uczniów naszej szkoły zakończyły się rozgrywki piłkarskie organizowane przez Szkolny Związek Sportowy w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”.

W finale wojewódzkim, który odbył się 8 maja w Łęcznej młodzi piłkarze zajęli III miejsce.

Droga do finału:

Eliminacje gminne:                 SP 1 Bełżyce – SP 2 Bełżyce 11:0

Eliminacje powiatowe:             SP 1 Bełżyce – SP Wojciechów 7:0

                                            SP 1 Bełżyce – SP Radawiec 7:1

Finały powiatowe:                   SP 1 Bełżyce – SP Bychawa 1:0

                                            SP 1 Bełżyce – SP Niedrzwica Duża 4:3

Półfinały wojewódzkie:           SP 1 Bełżyce – SP Janów Lubelski 3:0

                                           SP 1 Bełżyce – SP Wilkołaz 1:0

                                           SP 1 Bełżyce – SP Majdan Stary 6:0

Finał wojewódzki:                  SP 1 Bełżyce – PSP 2 Ryki 0:0

                                           SP 1 Bełżyce – PG 4 Biała Podlaska 1:2

                                           SP 1 Bełżyce – SP 11 Chełm 2:1

W sumie rozegraliśmy 13 meczów. Odnosząc 11 zwycięstw,1 remis i 1 porażkę.

W całych rozgrywkach zdobyliśmy 43 bramki a straciliśmy 7 goli.

Skład brązowych medalistów:

Plewik Miłosz, Kołodziejczyk Patryk, Bartoszcze Piotr, Bartoszcze Mateusz, Iwaniak Hubert, Górza Mateusz, Krekora Dominik /trener Jarek Górka/

Resized Snapchat 728679988

13 maja 2019 r. klasy IV „b”, IV „c”, IV „d” wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Jej celem była integracja młodzieży, poznanie wybranych zabytków stolicy, kształcenie postaw patriotycznych i szacunku dla polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego, przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu naukowym, kulturalnym i społecznym kraju.

Z Bełżyc wyjechaliśmy o godz. 4:30 i mimo wczesnej pory i padającego deszczu byliśmy w dobrych humorach. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieci miały możliwość nie tylko obejrzenia, ale również praktycznego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki.

Obserwując nasze dzieci podczas ich pobytu w Centrum Nauki Kopernik nabraliśmy przekonania, że jest to miejsce, które na długo pozostanie w ich pamięci. Mamy nadzieję, że te przeżycia będą dla nich bodźcem do rozwijania własnych zainteresowań.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer z przewodnikiem po stolicy z uwzględnieniem jej najważniejszych miejsc, np. Zamek Królewski, Syrenka, Pomnik Małego Powstańca itp.

Ostatnim elementem wyjazdu było zwiedzanie Stadionu Narodowego, co cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno chłopców jak i dziewczynek. Wraz z przewodnikiem udaliśmy się na trybuny, do szatni piłkarzy, sali konferencyjnej itp. Mieliśmy także okazję siedzieć na ławkach rezerwowych naszych piłkarzy.

W drogę powrotną wyruszyliśmy ok. godz. 17.30, a do Bełżyc dotarliśmy późnym wieczorem. Zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki i z dokonanych zakupów pamiątek, udaliśmy się do domów. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zdjęcia>>

Przemoc fizyczna i psychiczna – przykłady takich zachowań oraz odpowiedzialność karna w przypadku jej stosowania, to motyw przewodni spotkania uczniów klas czwartych z p. Moniką Sową – komisarzem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie i p. Wojciechem Sito – młodszym aspirantem i dzielnicowym Komisariatu Policji w Bełżycach w dn. 14. 05. 2019 r..

Dzisiejsze spotkanie stało się okazją do poruszenia wielu tematów dotyczących zarówno szeroko rozumianego bezpieczeństwa jak i odpowiedzialności karnej za stosowanie zachowań zagrażających zdrowiu i życiu innych. Szczególną uwagę mundurowi poświęcili tematyce sposobów i metod przeciwdziałania przemocy wśród dzieci, także w cyberprzestrzeni. Zajęcia prowadzone były na zasadzie prelekcji, a następnie wspólnej rozmowy. Dzięki temu uczniowie mogli czynnie uczestniczyć w spotkaniu.

Mamy nadzieję, że zajęcia pomogą naszym uczniom unikać zachowań ryzykownych.

Bożena Watras – pedagog szkolny

        W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych biorą udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych w ramach współpracy naszej szkoły z UMCS. Dotyczą one robotyki.

       Na pierwszym spotkaniu nauczyliśmy się, jak zrobić grę w programie Kodu Game Lab oraz jak zaprogramować robota, by wykonywał nasze polecenia. Na kolejnym spotkaniu rozmawialiśmy i przyswajaliśmy teorię o kosmosie, by móc spróbować własnych sił w budowie i programowaniu zmniejszonego modelu łazika marsjańskiego.

       Zajęcia odbywały się w formie warsztatów. Były bardzo pomocne i wartościowe. Każdy z uczniów mógł wyrazić własne zdanie na temat kosmosu i programowania. Wszyscy uczestnicy spotkań nauczyli się czegoś pożytecznego.  Mieliśmy doskonałą okazję, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat robotyki i kosmosu.

Klaudia i Martyna VIII c

Uzyskaliśmy certyfikat Instytutu Matki i Dziecka za udział szkoły, w roku szkolnym 2017/2018, w VIII rundzie międzynarodowych badań nad zdrowiem dzieci i młodzieży szkolnej.

Badania były prowadzone przez Instytut Matki i Dziecka we współpracy z Biurem Europejskim Światowej Organizacji Zdrowia. Są one ważne, bo monitorują styl życia polskich dzieci i nastolatków oraz pozwalają na wczesną adekwatną do sytuacji profilaktykę.

Główne cele badań:

  • Lepsze zrozumienie postrzegania zdrowia przez młodzież szkolną, jej zachowań zdrowotnych oraz funkcjonowania w środowisku domowym, szkolnym i rówieśniczym;
  • Identyfikacja wewnętrznych i zewnętrznych uwarunkowań samooceny zdrowia i stylu życia dzieci i młodzieży;
  • Analizy społecznych nierówności w zdrowiu;
  • Tworzenie systemu informacji o zdrowiu i stylu życia młodzieży oraz podstaw do planowania edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia w szkole;

certyfikat ankiety 2017 2018

Bożena Watras – pedagog szkolny

Nasza Szkoła w trwającym jeszcze roku szkolnym 2018/19 brała udział w projekcie „Profilaktyka Nadwagi i Otyłości”. Uczniowie klas IV-VI w ramach projektu mieli okazję wziąć udział w powyższym projekcie.

Projekt „Profilaktyka nadwagi i otyłości” realizowany był przez Stowarzyszenie „Klub XXI wieku” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu było zwiększenie świadomości w zakresie ryzyka, jakie niesie ze sobą nadwaga i otyłość oraz nabycie wiedzy w zakresie przeciwdziałania tym problemom.
Udział w projekcie był bezpłatny.

Czytaj więcej: Profilaktyka Nadwagi i Otyłości

Tradycyjnie już, do działań naszej szkoły należy udział w projektach UNICEF. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ich zaangażowania i humanitarnej postawy. Dzięki ich pracy uzyskaliśmy w bieżącym roku szkolnym Certyfikat Społecznie Odpowiedzialnej Placówki.

wszystkie kolory swiata 2019

Bożena Watras – pedagog szkolny

2 kwietnia uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w lekcjach języka angielskiego „Uczniowie uczniom”. Celem lekcji było poznanie słownictwa związanego ze świętami wielkanocnymi. Dzieci poprzez zabawę uczyły się nowych określeń. Każdy miał możliwość sprawdzenia siebie w wielu grach i ćwiczeniach. Zajęcia prowadziły uczennice klasy 3DG pod kierunkiem pani Anny Pac-Smoły.

IMG 20190402 130337

                                                                                             uczennice z klasy 3DG

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo